Z histórie

J. V. Sanders

J. V. Sanders

Na konci dvadsiatych rokov minulého storočia sa v Spojených štátoch v štáte Michigan zaoberal istý pán Newcomb vynálezom systému pre odstreďovanie nečistôt od čistého vzduchu. Svôj vynález pomenoval "SEPARATOR" a zaregistroval ho v Americkom patentovom úrade. Separátor pri veľkých otáčkach oddeloval častice prachu od čistého vzduchu a prach zostal koncentrovaný v zbernej nádobe. So svojou prácou sa pán Newcomb zdôveril svojmu priateľovi, pánovi L.Greanovi. Ten rozpoznal príležitosť a pretože mal potrebné prostriedky, okamžite dal dokopy tím nadšencov, zohnal priestory a v roku 1933 zahájili výrobu prístroja pre upratovanie domácnosti s názvom "SEPARATOR".

Začiatočné testy účinnosti prístroja však neskončili dobre. Prístroj nevykazoval výsledky podla predstáv pána Greana. Keď sa už zdalo, že bude nutné výrobu zastaviť, mal pán Grean jedného dňa víziu. Prečo nepoužiť ako médium do zbernej nádoby vodu, ktorá odstredené nečistoty dokonale viaže? Tento nápad okamžite realizoval a na svet prišiel neprekonateľný systém pre odstraňovanie nečistôt z domácnosti. Prístroj s vodou vykazoval viac ako 99% účinnosti a prach nahromadený v nádobe s vodou se jednoducho vylial do odpadu. Výroba a predaj sa okamžite rozbehli a pán Grean musel prizvať nového vizionára. Bol ním T.R.Hill a v roku 1936 bola založená spoločnosť REXAIR. Pán Hill sa postaral o obchodný vzostup spoločnosti a stal se jej prezidentom a generálnym riaditeľom. Spoločnosť mala niekoľko tisíc obchodných zástupcov a veľa regionálnych distribútorov.

J. V. SandersRainbow SlovakiaJedným z nadšených zástupcov bol i mladučký J.V.Sanders. Tento mladík bol nútený živiť seba a svoju rodinu od útleho veku. Keď videl poprvýkrát prístroj spoločnosti Rexair, okamžite spoznal svoju príležitosť. Ako prostý mladík sa akoby obchodný zástupca postaral o prekonanie všetkých predajných rekordov a bol menovaný oblastným riaditeľom spoločnosti. Aj v tejto pozícii dal jasne najavo svoje schopnosti a vďaka svojim výsledkom a vzťahu ku spoločnosti bol čoskoro pánom Hillom v roku 1957 vybraný na miesto nového prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti. J. V. Sanders postupne skúpil väčšinu akcií spoločnosti a previedol ich do imania prosperujúcej korporácie. Vďaka tomu získal prostriedky pre dynamický rozvoj produktu a predajnej siete.

Prístroje Rainbow sa dostali do obrovského náskoku a určili nový trend domáceho upratovania raz a navždy. Pán Sanders viedol spoločnost až do svojej smrti v roku 1994. Počas tohto obdobia vytvoril tím profesionálov, ktorý vedie spoločnost v súčasnosti. Počas éry pána Sandersa vznikol okrem iného aj medzinárodný trh. Rainbow sa dnes predáva vo viac ako deväťdesiatich krajinách celého sveta. Najnovší model série "E" je v súčasnosti kráľom domáceho upratovania a to najmä vďaka systému, ktorý je úplne odlišný od bežných technológií používaných pre upratovanie.Prevádzka: Hubeného 7, 831 53 Bratislava – Krasňany
TEL.: +421 2 44880101, +421 2 44880303, +421 903 739 999
E-mail: rainbow@rainbow.sk   servis@rainbow.sk   info@rainbow.sk

© Copyright 2012 www.rainbow.sk | Tvorba webu